Zanzibar
Powrót do listy
Zanzibar
TERMIN:

22-29.01.2019

lub

24 - 31.01.2019

LICZBA DNI: 8
GRUPA: 40 osób
CENA 4.999 PLN/os.
 
HOTEL: GOLDEN TULIP ZANZIBAR RESORT 4*

Cena oparta o koszty serwisów w momencie składania oferty. Kolejność atrakcji jest przykładowa i może ulec zmianie

PRZELOT:

Wylot
Warszawa Doha
21:10 05:00 +1
Doha Zanzibar
08:05 14:30
Powrót
Zanzibar Doha
16:50 23:25
Doha Warszawa
01:35 05:45

ŚWIADCZENIA WLICZONE W CENĘ

 • Przelot samolotem na trasie Warszawa – Zanzibar – Warszawa liniami QATAR AIRWAYS
 • Transfery zgodnie z programem,
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w wybranym hotelu,
 • Wyżywienie Half Board – dwa posiłki dziennie,
 • Realizacja programu zgodnie z opisem,
 • Opieka pilota z ramienia Grupy TSO, -
 • Ubezpieczenie KL i NNW, bagaż,
 • Zawieszki na bagaż, koperty, SMS x 3,
 • Elementy bezpieczeństwa: wizytówki z danymi teleadresowymi.

ŚWIADCZENIA NIE WLICZONE W CENĘ

 • Dopłata do pokojów 1-os.,
 • Posiłki i napoje poza wymienionymi,
 • Wydatki osobiste uczestników,
 • Wiza wjazdowa (50 USD),
 • Wycieczki fakultatywne,
 • Napiwki,
 • Transfery, wstępy i napoje podczas wieczornych wyjść,
 • Inne usługi, które nie zostały wymienione w „Świadczenia w cenie”.
 • Hotel z wyżywieniem all inclusive

GRUPA TSO jest członkiem Stowarzyszenia
Organizatorów Incentive Travel

SOIT
GOLDEN TULIP ZANZIBAR RESORT****

Golden Tulip Zanzibar Resort położony jest 7 km od dzielnicy Stone Town. Oferuje on całoroczny odkryty basen oraz bezpłatne WiFi w pokojach. Każdy pokój charakteryzuje się nowoczesnym wystrojem i oferuje klimatyzację oraz telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych. Niektóre pokoje obejmują też część wypoczynkową. Z okien wybranych pokoi roztacza się widok na morze lub basen. Ponadto w pokojach znajduje się minibar, ekspres do kawy, kapcie, bezpłatny zestaw kosmetyków i suszarka do włosów.

Na terenie hotelu usytuowany jest bar i restauracja. Posiłki serwowane są w formie bufetu lub do wyboru z karty. Obiekt oferuje też obsługę pokoju oraz sprzęt do grillowania za dodatkową opłatą.

W całodobowej recepcji można zamówić transfer i skorzystać z usług kantoru wymiany walut. Na miejscu dostępne jest także centrum fitness i sklep z upominkami oraz bezpłatny prywatny parking.

Hotel z opcją All Inclusive do wyceny na zapytanie

Wycieczki fakultatywne

Stone Town

Podczas tej wycieczki odkryjemy słynne Stone Town, w którym niewiele się zmieniło w ciągu ostatnich 200 lat.
Największą atrakcją jest kamienne miasto, czyli najstarsza, gęsto zabudowana część miasta z niezliczoną ilością wąskich uliczek, tysiącami sklepów i licznymi architektonicznymi zabytkami w arabskim stylu. Tu każdy budynek, każde okno i drzwi opowiadają własną historię. Miasto jest symbolem walki z niewolnictwem, gdyż był to jeden z głównych ośrodków handlu niewolnikami w Afryce Wschodniej. Spacer wąskimi uliczkami Stone Town, wizyta na targu miejskim, zwiedzanie Muzeum Narodowego i Pałacu Sułtana.

Cena: 55 USD/os

Plantacja przypraw

Historia Zanzibaru byłaby niekompletna bez goździków, gałki muszkatołowej, cynamonu, pieprzu i wielu innych przypraw, przywiezionych przez Sułtanów z Omanu. Na wyspie do dziś uprawiane są wszystkie przyprawy świata. Spacer z przewodnikiem, wśród drzew goździkowych, cynamonowców, bujnych kęp trawy cytrynowej, palm bananowych, pnączy wanilii i wielu innych drzew i krzewów, których owoce, korzenie i liście znajdują zastosowanie w kuchni i medycynie. Podczas wycieczki można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o przyprawach i dokonać wielu, często zaskakujących, botanicznych odkryć. Doświadczenie, pobudzające zmysły i kulinarną wyobraźnię. Jest to też doskonałą okazją do nabycia przypraw po najniższych cenach.

Cena: 50 USD/os

Jozani Forest

małpki zanzibar

Wycieczka do pozostałości tropikalnego lasu, znajdującego na południu wyspy. Jest on częścią Parku Narodowego „Jozani Chwaka Bay”. Podczas spaceru z przewodnikiem można podziwiać m.in. las namorzynowy, potężne baobaby, ogromne fikusy oraz wiele innych tropikalnych drzew i krzewów, jak również wiele gatunków ptaków i motyli. Główną atrakcją wycieczki jest spotkanie z małpkami Red Colobus, występującymi jedynie na Zanzibarze, które baraszkują wśród gałęzi drzew, chętnie pozując do zdjęć. W lesie żyją również, trochę bardziej nieśmiałe, małpy błękitne, które czasami można wypatrzyć wysoko na drzewach.

Cena: 65 USD/os

Prison Island

Nazwa wyspy pochodzi od zbudowanego tu w XIX wieku więzienia, gdzie przetrzymywano przekraczających prawo mieszkańców Zanzibaru. Obecnie więzienie popadło w ruinę - z trudem można rozpoznać pokryte roślinnością poszczególne fragmenty zabudowań.

Atrakcjami przyciągającymi turystów na wyspę są piękna, piaszczysta plaża oraz pobliska rafa koralowa. Dużą atrakcją jest także hodowla olbrzymich żółwi, sprowadzonych tu z Seszeli pod koniec XIX wieku. Najstarsze okazy tego gatunku dożywają 250 lat osiągając wagę 400 kg!!! W ośrodku jest prowadzona hodowla młodych żółwi, można je także oglądać w porze karmienia.

Cena: 55 USD/os

Rejs łodzią Dhow

łodzie zanzibar

Trwający około dwie godziny rejs rozpoczyna się późnym popołudniem w porcie w Stone Town. Podróż odbywa się na pokładzie tradycyjnych łodzi żaglowych - dhow, od wieków wykorzystywanych do przewożenia ładunków pomiędzy Zanzibarem a Zatoką Perską.

Relaksujący rejs o zachodzie słońca, podczas którego można cieszyć się bryzą morską, podziwiać turkusowe wody Oceanu Indyjskiego, siedząc wygodnie na pokładzie i delektując się napojami.

Cena: 75 USD/os

Kizimkazi - zatoka delfinów

Jest to wioska leżąca na południowym przylądku. Miejsce jest nazywane Zatoką Delfinów. Po wypłynięciu łodzią na ocean można pływać i nurkować z delfinami. W Kizimkazi znajduje się najstarszy meczet na Zanzibarze z 1107 roku. Był on wielokrotnie restaurowany. Można zwiedzać wnętrze meczetu, nawet kobietom, jednak należy pamiętać o zdjęciu obuwia, zakryciu ramion i kolan, zachowaniu ciszy i pozostawieniu datków.

Cena: 77 USD/os

Safari Blue

Wyprawa tradycyjną łodzią „dhow”. Wypłynięcie z niewielkiej wioski rybackiej Fumby, która jest idealnym miejscem na rozpoczęcie przygody.

Zwiedzanie części pięknej zatoki Menai, płynąc przez wspaniałe turkusowe wody Oceanu Indyjskiego można podziwiać cudowne piaszczyste brzegi wysp i lagun a także zobaczyć delfiny butlonose. Postój na jednej z rajskich plaż, czas na snorkelling w przejrzystych wodach i podziwianie bogatej rafy koralowej i jej mieszkańców.

Następnie prawdziwa uczta z owoców morza, ryb, homarów, kurczaków i tropikalnych owoców. Spacer do tropikalnego lasu, gdzie można zobaczyć 500-letni baobab. Krótkie rejsy łodziami, kąpiel w lagunie i relaks.

Cena: 110 USD/osSpodobał Ci się nasz pomysł? Chciałbyś porozmawiać o podobnym? Zapytaj nas - odpowiemy!

Wykonaj działanie: 10 + 7 =

Grupa TSO sp. z o.o.
Centrala firmy

ul. Piątkowska 112A
60-649 Poznań

Tel. +48 61 656 99 99
Email: biuro@tso.pl


Oddział Warszawa

ul. Woronicza 31
klatka E,apartament 156
02-640 Warszawa

Tel. +48 22 891 28 08
Email: biuro@tso.pl